Adventní farmářské trhy již tuto neděli

10.12.2014 14:10

Spolek Trhni se zve tuto neděli 14. prosince od 10:00 do 15:00 na Husovo náměstí na Adventní farmářské trhy. Vybírání dárků se svařákem v ruce, příjemné občerstvení a vánoční atmosféra. Přijďte si nakoupit farmářské produkty, zdravé potraviny z regionu a potěšit se šikovnými výrobky řemeslníků.

 

Co jsme pro vás připravili? Na farmářském trhu tradičně čerstvé ryby pana Holaje z Kostomlat pod Řípem, v nabídce bude jak kapr tak pstruh. Představí se vám nové uzenářství pana Jaroslava Kesnera z Terešova, který bude jezdit se svou pojízdnou prodejnou na farmářské trhy v příští sezóně 2015. Na adventním trhu můžete ochutnat a zakoupit jeho uzeninu z vlastní výroby. Pokud počasí dovolí a nebude nás šimrat mráz, přiveze Soukromá farma Libotenice manželů Škodových i brambory, cibuli, kořenovou zeleninu na salát a další zeleninu. Mléčné výrobky nabídne tradičně Kozí farma Držovice a pojízdné vozidlo Mléko z farmy. Nebude chybět teplá medovina a Kozomínský med, perníčky, bylinné směsi a čaje Zdislava, Sadařův mošt, sušené ovoce, houby, nakládaná zelenina a maďarské speciality, koření, výrobky z rakytníku, mouka, valašské frgále,  pečivo a chléb ze Mšena u Mělníka, jablíčka z Ovocnářství Ploskovice a odrůdové džemy pan Kvasnička.

 

K občerstvení vás bude lákat vůně grilovaných jitrnic a klobás. Čepovat se bude pivo z Podřipského rodinného minipivovaru p. Lípy, Vinařství Podrábský připravili červený svařák z mladého Svatovavřineckého vína. Nebude chybět čaj, káva a sladký trdelník.

 

Farmářský trh jsme v adventním čase obohatili o stánky s keramikou, květinovými a vánočními vazbami, které představí šikovné ruce aranžérek ze Zahradnictví EDEN z Roudnice n. L. , dále jmelí, svícny, suché vazby p. Herodesová z Lovosic, která jezdí celoročně na farmářské trhy. Vánoční stromky bude přímo na trhu prodávat lesní školka z Vědomic. Oslovili jsme i místní roudnické šikovné řemeslníky. Na tržišti najdete stánek krejčovské dílny Podřipská manufaktura s textilními vánočními ozdobami a dekoracemi, bytovým textilem, Levandulovou farmu ze Židovic, paličkované šperky, pletení a tkané textilie, patchworkový bytový textil, šperky z fimo hmoty, smaltované výrobky, keramické ozdoby na stromeček. Pletení košíky z pedigu paní Ahnelové, která je držitelkou Regionální značky Polabí.

 

Zakoupením výrobků z chráněných dílen můžete podpořit sdružení Naděje Litoměřice a Kočičí domov Sluníčko z Dobříně.

Před kulturním domem Říp představí Ateliér VÝTVARKA živý Betlém, který vyrobili děti v hodinách výtvarných kurzů v klášteře. Přijďte se podívat na kombinaci malovaných figur v životní velikosti a skutečné živé postavy, které budou hrát studenti a děti z ateliéru.

 

Kulturní program a vystoupení roudnických dětí najdete na sále Kulturního domu Říp už od 10:00 hodin pod názvem Pomáháme Ježíškovi. Součástí akce je vánoční výstava a prezentace místních školních zařízení a nevládních organizací, která je spojená s vystoupením jednotlivých školních sborů. Akci organizuje KZM a Městská knihovna E. Špindlera.

 

Všechny srdečně zveme a těšíme se na vás v neděli 14. prosince od 10:00 hodin. Více informací na www.roudnicketrhy.cz a aktuální seznam farmářů, prodávajících a řemesel na našem facebooku.

—————

Zpět