Bleší trhy a loutkové divadlo na sobotním farmářském trhu

27.05.2015 12:45

 

Poslední květnová sobota bude opravdu pestrá. Sousedský Bleší trh, loutkové divadlo s výtvarnou dílnou pro děti k Mezinárodnímu dni dětí přímo na farmářském trhu a trhy s novými prodejci.

 

KZM Roudnice n. L. a spolek Trhni se zve všechny nadšence starých věcí a kramaření na letos už druhý sousedský Bleší trh. Blešáky se v letošním roce opět konají na dvorku u domečku čp. 57 bývalé litografické dílny vedle kulturního domu Říp. Není třeba se ostýchat, vždyť věci, které chcete vyhodit mohou druhému ještě posloužit. Dáte tak už nepotřebným věcem nový užitek. Stačí tak málo, při jarním úklidu vyklidit garáž, půdu nebo chalupu. Všechny ty poklady uložit do bedýnek a přijít v sobotu do půl 8 na Husovo náměstí a zaregistrovat se k prodeji.

 

Bleší trhy jsou určeny pro občany z Roudnice n. L. a okolí, aby podpořily sousedskou atmosféru a místní komunitu. Na blešáku tak najdete třeba pěknou vázu na hřbitov, porcelán, obrázky a pohlednice, odznaky, různé doplňky do bytu, ale i poklady našich babiček a dědečků. Neváhejte a v sobotu se přijďte nejen podívat, ale aktivně se zapojit.

 

Spolek Trhni se v sobotu organizuje tradičně na Husově náměstí farmářské trhy, které budou nyní obohaceny o řadu novinek. Opět se nám po odmlce vrací na tržiště výrobky firmy SEVEROFRUKT z Trávčic. Zakoupit můžete jejich oblíbené ovocné koncentráty a šťávy bez konzervantů a éček. Úplnou novinkou bude maso z krůtí farmy DRUHAZ ze Sedlčan a drůbeží uzenina ze ZOD Brniště. Dále přírodní kosmetika PHYTOS a aromaterapie paní Velartové. Na farmářském trhu samozřejmě najdete vaše oblíbené farmáře a prodejce poctivé uzeniny, ryb, sezónní zeleninu, bylinky, mléčné výrobky z farem, pečivo sladké i slané, víno, produkty z rakytníku, bylinkové čaje, sušené ovoce, houby, perníčky, valašské frgále, koláče a další.

 

Pro děti k Mezinárodnímu dni dětí jsme jako každoročně připravili přímo na farmářském trhu loutkové divadlo s estrádou. Pohádku Tři medvědi a drzá Máša zahraje pražský soubor Loutky bez hranic. Po představení je pro děti připravena výtvarná dílna, kde si děti mohou vyrobit medvědí chaloupku. V loňském roce se dílna setkala s velkým úspěchem, kdo si ještě pamatuje vyráběly se loutky z brambor.

 

Při této příležitosti bychom rádi poděkovali zastupitelům, kteří podpořili naše spolkové aktivity v rámci farmářských trhů. Loutkové divadlo a kulturní programy se tak mohou uskutečnit díky podpoře z radnice v rámci dotačních projektů a vstupné na kulturní představení jsou vždy zdarma. Vedení města chceme vyjádřit dík za rychlé vyřešení krizové situace, kdy muselo zbudovat nový náhradní zdroj elektrické energie pro farmářské trhy na Husově náměstí. Bez elektřiny by farmářské trhy nemohly fungovat, proto si poděkování zaslouží i sponzoři: firma ELESTOR Mrázek a Vinařství Podrábský, kteří finančně přispěli na zakoupení nového hlavního kabelu, který přivádí elektřinu k rozvaděči, od kterého se následně připojují jednotlivé stánky a chladící vozy s uzeninou a mléčnými výrobky.  

 

Sobotní trh bude opravdu pestrý. Přijďte si posedět na nové zahradní židličky a k novým stolkům vychutnat kvalitní kávu z Kafe Mělník. Zajít si na blešák pro nějakou tu zajímavost, s dětmi oslavit Den dětí s loutkovou pohádkou a výtvarnou dílničkou. Všichni jsou srdečně zváni. Užijte si přátelské sousedské dopoledne. Těšíme se na vás.

 

Svatava Jirmusová, spolek Trhni se, o.s.

—————

Zpět