Čerstvá česká zelenina na farmářském trhu opět tuto sobotu

01.05.2014 09:48

V sobotu 19. dubna spolek Trhni se zahájil již třetí sezónu Roudnických farmářských trhů. Návštěvnost byla rekordní. Hlavní přístupovou cestou z Karlova náměstí přišlo na farmářský trh 1300 návštěvníků. Můžeme směle napsat, že se trhy trvale zapsaly do povědomí roudničanů. 

Farmářské trhy na Husově náměstí pokračují i nadále s pravidelností každých 14 dní až do 1. listopadu. Již tuto sobotu 3. května se zaplní stánky s čerstvou zeleninou, dalšími dobrotami a produkty. Novinkou na trhu je pivo z Kounického pivovaru, valašské frgále a koláče.

Jarní sezóna nabízí zeleninu od konce dubna, především tu, která se dá již nyní sklidit: oblíbené ředkvičky a listový špenát, který rychle roste, jarní cibulku, petrželku, rukolu a bylinky. V květnu pak na farmářském trhu najdete první kedlubny a několik druhů listových salátů. Trh nabízí i další zeleninu a ovoce, ve stálém sortimentu najdete také mléčné výrobky z Kozí farmy Držovice, Selské mlékárny rodiny Němcových z Radnic, uzeninu, čerstvé ryby, houby, koření, bylinné směsi na čaje, sušené ovoce, koncentrované šťávy ze Severofruktu a  Sadařův mošt. Nesmíme zapomenout na široký sezónní výběr letniček, trvalek, balkónových květin, sadby a sazenic.

Snažíme se pro farmářský trh získat i nové prvovýrobce z regionu a Čech. Někteří nás sami oslovují, ale musíme mezi nimi pečlivě vybírat. Na farmářský trh se nám hlásí zájemci, kteří nabízí k prodeji knihy, křížovky, cukrovou vatu a langoše, pánve a kuchyňské nádobí. Často nám takové nabídky přijdou velmi úsměvné. I přesto, že pod pojmem farmářský trh si většina z nás představí trh se zeleninou, ovocem a produkty od zemědělců a farmářů, stále je dost těch, kteří si farmářský trh spojují s tržnicí a prodejem všeho možného. Právě proto jsme se stali spoluzakladateli Asociace farmářských tržišť ČR. Snažíme se o organizaci skutečného a autentického farmářského trhu, který oživuje městské prostory a je přínosem pro místní komunitu.

Do Roudnických novin pro vás připravujeme nový čtenářský seriál – Dobrý farmář. Již nyní osobně navštěvujeme farmy, zemědělské usedlosti a výrobny těch prodejců, kteří jezdí prodávat k nám na Roudnické farmářské trhy. Nahlédneme jim pod pokličku a přineseme vám jejich osobní příběh. Výsledkem návštěv bude také nové označení stánků Dobrých farmářů našem trhu.

Srdečně vás proto všechny zveme na 2. Roudnické farmářské trhy, které se konají tuto sobotu 3. května na Husově náměstí od 8 do 12 hodin. 

Od 9 hodin hudební skupina Aulen Orfeus z Odolené Vody. Kulturní program můžeme nabídnout díky finanční podpoře MAS Podřipsko, kde jsme uspěli s podaným projektem v rámci tréninkové výzvy na podporu kulturního a společenského života v regionu v rámci dotace z programu rozvoje venkova. Těšíme se na vás! 

—————

Zpět