Farmářské trhy pro velký zájem prodlouženy

14.10.2015 11:33

Pro velký zájem vás návštěvníků, ale i farmářů, pěstitelů a prodejců se spolek Trhni se, rozhodl prodloužit konání farmářských trhů až do konce listopadu. Pozor, začátek trhů je v okrajových měsících, tedy v říjnu a listopadu až od 9 hodin.

Ano je to tak! Možná nás všechny nalákala i loňská krotká zima, a tak věříme, že i v letošním listopadu nebude nijak krutě mrznout a počasí nám všem bude přát. Během těchto dvou farmářských trhů navíc najdete na Husově náměstí tradiční sortiment: pojízdné prodejny s krůtí masem i vepřovou uzeninou, živé ryby, pečivo, bylinné čaje, med, mléko, sýry a mléčné výrobky z ovčího, kozího i kravského mléka, ale také sušené vazby a dekorace, květiny a věnce na blížící se Advent, perníčky, výrobky z rakytníku, a podle aktuálního počasí i čerstvě lisované šťávy, mošty z jablíček, jablka z Ploskovic. Zelenina bude v listopadu hlavně ta kořenová, brambory, cibule, zelí, kapusta, dýně a zelenina k uskladnění, další sortiment jak podzimní počasí dovolí.

Vedle vína trh v chladnějších dnech provoní poctivý svařák z červeného vína a u řezníka je už od října novinkou teplá dršťková polévka. Pan Kesner vám také ugriluje jakoukoliv uzeninu, kterou si u něj zakoupíte v pojízdné prodejně.

Kulturní program máme i na listopadové termíny zajištěn, hudební kapely a muzikanti jezdí do našeho města rádi, protože se jim líbí nejen malebné Husovo náměstí, ale i sousedská atmosféra na tržišti. Za neziskové organizace se vám představí Centrum MATÝSEK, Klub KECKA a Naděje Litoměřice. Poslední farmářský trh 28. listopadu bude obohacen o několik stánků řemeslníků, které již znáte, jmenovat můžeme stánek krejčovské dílny s oděvy pro děti.

Z organizačních důvodů jsme bohužel museli v letošním roce zrušit Adventní farmářské trhy, které byly naplánovány na 6. prosince. Největší posila týmu Trhni se, se stále potýká se závažnou nemocí. Nepodařilo se tak během roku vyšetřit čas, aby se nad rámec pravidelné čtrnáctidenní organizace farmářských trhů ještě naplánoval adventní trh, kde stánky vždy zaplnily celé Husovo náměstí. Je nám to líto, snad příští rok.

Nejbližší farmářský trh bude tuto sobotu 17. října. Důležitá změna! Farmářské trhy začínají pro návštěvníky ráno od 9 hodin. Důvod je jasný, jednak blížící se změna času a ranní tma, kdy je pro brigádníky bezpečnější stavět stánky v podzimním čase až o hodinu později, viditelnost je lepší, než v ranních 6 hodin. Tímto se omlouváme čtenářům Roudnických novin, kde je chybně v kalendáři akcí uveden začátek trhů od 8 hodin, bohužel jsme nestačili v září v čas zareagovat na uzávěrku novin.

Těšíme se na vás tuto sobotu 17. října v 9:00 hodin na Husově náměstí, těšit se můžete na horkou filtrovanou kávu, svařák a teplou dršťkovou polévku, která pěkně zahřeje. Přijďte si nakoupit zdravé lokální produkty a potraviny. Aktuální seznam farmářů na tržišti a novinky sledujte na našem facebooku. 

—————

Zpět