Farmářské trhy zahajují již třetí sezónu

01.04.2014 11:41

Slunečné a teplé počasí nás již koncem února trochu ošálilo a navnadilo jarní náladou. Ve městě jsme potkávali známé a pravidelné návštěvníky trhů, kteří se nás často dotazovali: „Kdy už začnete s farmářskými trhy? My už se nemůžeme dočkat, až to malebné Husovo náměstíčko zase začne žít.“ Těší nás velký zájem o farmářské trhy a jsme moc rádi, že si je většina obyvatel města tak oblíbila.

V letošním roce zahajujeme již 3. sezónu Roudnických farmářských trhů v sobotu 19. dubna. Těšit se můžete na své oblíbené farmáře a osvědčené produkty z regionu pravidelně - jako vždy - jednou za 14 dní v sobotu dopoledne od 8:00 do 12:00 na Husově náměstí. Na jaře nesmí chybět sazenice a sadba, květiny, trvalky, bylinky, stromky, první zelené vitamíny, zelenina, jablka, mošty, koření, houby, bylinné čaje, perníčky… kozí, ovčí nebo kravské sýry, kvalitní česká uzenina i živé ryby od pana Holaje z Kostomlat p. Řípem.

Novinkou na prvním trhu bude předvádění drátenického řemesla a drátenická dílna pro děti, které si budou moci zdarma pod vedením zkušeného dráteníka vytvořit drátovanou maličkost. Kulturní hudební program začíná již v 8 hodin, vystoupí kapela a duo Vivasong. Za finanční podporu tímto děkujeme MAS Podřipsko, kde jsme uspěli s podaným projektem v rámci tréninkové výzvy na podporu kulturního a společenského života v rámci dotace z Programu rozvoje venkova a získali tak 15 000 Kč, z kterých budeme financovat účinkování hudebních skupin na úvodních třech farmářských trzích a výše zmíněnou drátenickou dílničku.

V dětském koutku si další aktivity pro děti připravil Klub KECKA a Centrum MATÝSEK, s nimiž trvale spolupracujeme již od počátku. Na farmářských trzích je letos najdete vždy první trhy v měsíci. Tímto bychom rádi oslovili další neziskové organizace v Roudnici n. L., kterým nabízíme zdarma stánek a místo k prezentaci na farmářském trhu s vlastními aktivitami a prezentací.

Na závěr se obracíme s prosbou na všechny čtenáře. Potřebujeme na farmářské trhy do dětského koutku dva velké dřevěné špalky ze stromu na zatloukání hřebíků. Pro velký zájem dětí jsou původní špalky úplně zatlučené. 

Srdečně vás ještě jednou zveme na první Roudnické farmářské trhy (v sobotu 19. dubna), které pro vás  organizuje spolek Trhni se, o.s. 

—————

Zpět