Levandule, grilování, blešák a farmářské trhy již tuto sobotu

24.06.2015 11:34

Foto: Petra Brázová

 

Sezóna zeleniny je v plném proudu a tak mohou farmářské trhy na Husově náměstí nabídnout široký sortiment lokálních produktů. Organizátoři dobrovolníci ze spolku Trhni se, si pro návštěvníky na sobotu připravili i řadu novinek.

 

V první řadě se nám podařilo navázat spolupráci s firmou Prominent, která je úspěšným zpracovatelem krůtího masa a drůbežích specialit. Ve spolupráci s farmou ZOD Brniště chová krůty, skot a věnuje se zemědělské činnosti. Na farmářském trhu již jednou s chladící pojízdnou prodejnou prodával jejich zastupující prodejce a o krůtí uzeninu byl velký zájem. Nyní bude na farmářský trh jezdit přímo pojízdná prodejna firmy. Další novinka usnadní přípravu sobotního oběda nemnoha hospodyňkám. Na farmářském trhu najdete zástupce firmy Knedlíkárna Doksy, v jejichž sortimentu najdete standartní nabídku houskových, špekových, bramborových, chlupatých a kynutých ovocných knedlíků. Speciálně pak karlovarské knedlíky, plněné bramborové knedlíky, bramborové špalíčky a halušky. Výrobce je držitelem certifikátu HACCP. Od soboty budou jezdit na farmářské trhy do Roudnice n. L. pravidelně. Osobně přijede představit své vlastní výrobky paní Fojtíková, která vyrábí zeleninové hořčice a chutney pochoutky. Začíná také sezóna levandule a tak si své skříně a šuplíky můžete provonět čerstvě řezanou levandulí s Levandulové farmy Židovice manželů Nových. Na farmářský trh se nám vrací Kozí farma Hospodářství pod Strážným vrchem. Čerstvého kozího mléka na výrobu sýrů a už je zase dost a těšit se můžete na novinku parenicové provázky z kravského sýra. Jeden je dlouhý 5 metrů a bude vám určitě chutnat. Paní Šancová už se těší nejen na své stálé zákazníky.

 

K dobré sobotní dopolední náladě bude patřit i grilování. Uzenářství Kesner bude nyní v letním období grilovat na tržišti klobásy vlastní výroby. Posedět můžete u dobré kávy z Kafe Mělník. K poslechu od 8:30 zahraje skupina Heřman Švihák. Pro děti je tradičně připraven dětský koutek se zatloukáním hřebíků. Vstupné na vystoupení jsou vždy zdarma. Kulturní program pro vás připravuje i díky finančnímu příspěvku v rámci dotace z Města Roudnice n. L.   

 

Na farmářském trhu věnujeme prostor i aktivitám spolků a neziskových organizací. Nyní vám svou činnost představí Kočičí domov Sluníčko z Dobříně manželů Petráskových. Přijďte podpořit a seznámit se s jejich dobročinnou prací v kočičího útulku, který poskytuje péči opuštěným a nechtěným kočičkám a koťátkům. Zakoupením ručně vyrobených předmětů, dekorací a dárečků s kočičí tématikou.                                                                     

 

Zajít můžete i na dvorek u domečku čp. 57 vedle kulturního domu Říp, kde je pro vás ve spolupráci s KZM a paní ředitelkou Marií Imbrovou připraven další sousedský Bleší trh. Neváhejte se ještě podívat do zašlých koutů vašich půd, garáží a domovů. Dejte starým věcem nový účel. Přijďte prodat, vyměnit se setkat se. Nechce se vám nosit staré věci co bazaru? Přineste je na Bleší trh, můžete je prodat rovnou na místě.

 

Roudnický farmářský trh bude opravdu pestrý a tak si budeme přát krásné počasí, abychom si všichni sobotní dopoledne pěkně užili. Přijďte, těšíme se na vás.

—————

Zpět