Podřipské pivo a vůně levandule v sobotu na farmářském trhu

24.06.2014 09:44

Spolek Trhni se zve srdečně tuto sobotu 28. června na Roudnické farmářské trhy na Husovo náměstí. Nastal konec školního roku a dětem začínají prázdniny. Připravili jsme pro vás letní téma grilování a řadu novinek!

Co jsme pro vás připravili? Pan Tatíček přiveze uzeninu na grilování: Babiččinu klobásu, Dědečkovu klobásu, Krakonošův vocas a klasické i speciální špekáčky s bylinkami na táborový oheň. Vinařství Podrábský z Roudnice n. L. bude ve svém sortimentu k letnímu posezení nabízet polosuché růžové víno Svatovavřinecké Rosé ročník 2013. Můžete ochutnat i další bílá a červená vína z jejich rodinného vinařství.

Novinkou na farmářském trhu je Podřipský rodinný pivovar ze Ctiněvse, které zde vznikl v prosinci roku 2013. Jak nám řekla Klára Veselá: “ První vaření piva začalo v květnu roku 2014. Začínáme světlým 11° ležákem spodně kvašeným plzeňského typu, který je nefiltrovaný, nepasterovaný a vařený tradičním způsobem v otevřených spilkách! V nejbližších dnech bychom našim zákazníkům rádi představili světlé výčepní 10° pivo, které překvapí plnou chutí a je velmi osvěžující právě na letní dny. Postupně chceme rozšiřovat náš pivní sortiment a nabízet i netradiční speciální piva, která se na Podřipsku nečepují. Těšit se můžete třeba i pšeničné pivo. Pivo prodáváme u nás v pivovaru v KEG sudech o objemu 30l a 50l, tak i v PET láhvích 1 a 1,5l.“ Při letním grilování a posezení můžete vychutnávat tyto pivní specialitky.

Levandulová farma ze Židovic na farmářský trh přiveze kytičky čerstvé řezané levandule z vlastní produkce, levandulové dekorace, sazenice různých kultivarů. Přímo na tržišti vám poradí jak nejlépe levanduli pěstovat na vaší zahrádce. Paní Anička Nová Kučerová se nám svěřila, jak jejich farma vznikla:“ V okamžiku kdy naše levandulová vášeň překročila hranice záhonů a osázeli jsme první políčko, vznikla naše malá levandulová farma. Jejím základem jsou sazenice druhu Lavandula x intermedia, tedy levandule pěstované zejména v jižní Francii, kterou nabízíme v podobě čerstvých řezaných kytic, zpracovanou do vonných paliček nebo v podobě sušených kytic, sušeného květu a podobně. Stejně tak je to i v případě dalšího kultivaru, jakým je oblíbená Lavandula angustifolia "Hidcote blue", nejoblíbenější hlavně v čerstvých kyticích.“

V kulturním programu od 9 hodin vystoupí harmonikářka Alexandra Niklíčková, kterou si návštěvníci farmářských trhů velmi oblíbili v loňském roce. Její humorné a vtipné lidové písničky navozují příjemnou sousedskou atmosféru.

Na farmářském trhu poskytujeme i prostor dobrovolnickým aktivitám. Přímo na tržišti se vám představí Zájmový záchranný chov z Hněvic u Štětí. Dobrovolníci dochází do psího útulku venčit pejsky a přikládají ruku k dílu, kde je potřeba. Pro děti si připravili v dětském koutku omalovánky s tématikou zvířátek. Představí vám své dobročinné aktivity při záchraně pejsků, seznámí vás s provozem psího útulku, s čím můžete pejskům a útulku pomoci právě vy. Přijďte je podpořit a seznámit se s jejich čtyřnohými psími kamarády.

V letní sezóně nebude na farmářském trhu chybět čerstvá zelenina a ovoce, houby, koření, pečivo z mšenské pekárny, Kozí farma Držovice, kozí farma Hospodářství pod Strážným vrchem, Mléko z farmy Radonice, sušené ovoce, valašské koláče a frgále, živé ryby, bylinné čaje, květiny, trvalky, mošty, koncentrované šťávy a sterilovaná  sušená zelenina ze Severofruktu, košíky z pedigu paní Ahnelová držitelka značky Regionální produkt Polabí a další. Přijďte již tuto sobotu na Husovo náměstí, těšíme se na vás, začínáme v 8 hodin. Bližší informace na www.roudnicketrhy.cz a na facebooku. 

—————

Zpět