Poslední prázdninový farmářský trh věnovaný dětem

20.08.2015 12:37

Tuto sobotu 22. srpna se koná další z řady farmářských trhů na Husově náměstí. Poslední prázdninové trhy jsou věnovány nejen sezónním výpěstkům, ale především dětem a výtvarným aktivitám.

Farmářský trh v Roudnici n. L. nabízí místní sezónní produkty, které se sklízí v plné zralosti a chutnají nám proto mnohem lépe, než plodiny vypěstované v umělých podmínkách, které nabízejí supermarkety. Bude tomu tak i tuto sobotu, kdy nakoupíte sezónní zeleninu a ovoce, výrobky kozích a mléčných farem, místního rybářství, vinařství a z regionu dalších výrobců pečiva, perníčků, moštů, bylinných čajů, hub a žampionů, koření, uzeniny a krůtího masa. Husovo náměstí se stalo důležitým odbytovým místem pro okolní rodinné farmy, malé pěstitele a výrobce z regionu. Živý farmářský trh jim umožňuje realizovat přímý prodej výrobků zákazníkům, kteří tak osobně ovlivňují poptávku a nabídku na tržišti. To považujeme za velmi důležité, spolu s možností nabídnout to, co umíme – čím se můžeme pochlubit, protože to určuje charakter našeho regionu.

Husovo náměstí se v době farmářských trhů stává důležitým místem společenského setkání a oživuje veřejný prostor svým smysluplným obsahem. Proto se zaměřujeme při organizaci nejen na nakupování, ale i na aktivity pro děti, celou rodinu a širokou veřejnost. Prostor ke zviditelnění věnujeme i neziskovým organizacím, které svou činností přispívají k utváření naší společnosti.

Sobotní farmářský trh je poslední prázdninový, proto jsme se tématem zaměřili hlavně na aktivity pro děti. Dětský koutek ovládne svou kreativní činností Ateliér VÝTVARKA. Pro děti bude připravena bublifuková kapalina na výrobu těch největších bublin. V prostoru tržiště bude vytvořena umělá stěna, na kterou mohou děti lepícími páskami vytvářet street art dle vlastní fantazie. U stolků vznikne výtvarná prostorová dílna, kdy z plastových brček děti tvoří co je napadne. Stanou se tak malými architekty, staviteli a umělci. Brčkovou dílnu už jsme na farmářském trhu měli v loňském roce a měla u dětí velký úspěch.

Rádi spolupracujeme s Ateliérem VÝTVARKA, protože svým tvůrčím a svobodným přístupem nabízí zajímavé výtvarné aktivity. Na farmářském trhu budou osobně i lektorky Jitka Kratochvílová a Gabriela Váchová, a tak své děti už od 3 let můžete v novém školním roce zapsat do kurzů ateliéru. Od září se pro studenty otvírá RD Tv – první roudnická dětská televize, která bude přinášet drobné postřehy a zprávy z našeho města pohledem roudnických dětí. Kurzy nabízejí i pro dospělé, ale i seniory v rámci univerzity třetího věku. Těšit se můžete na kurz základů kresby, olejomalby a malby pastelem pod vedením Vlaďky Drahozalové.

A protože se blíží konec prázdnin, každoročně v tuto dobu přijíždí na farmářský trh krejčovská dílna M. B. Design s textilními výrobky, které potěší všechny maminky, které budou nakupovat pro své ratolesti potřeby do školy nebo školky. V nabídce najdete sáčky na bačkory, sáčky na výtvarné potřeby nebo na tělocvik, kapsáře na lavice a ramínka, zástěrky, tepláky a další sortiment.

Na farmářském trhu se za neziskové organizace představí Humanitární sdružení PERSPEKTIVA. Osobně se tak můžete dotázat na konkrétní případy a problémy, s kterými vám může sdružení ve vaší rodině pomoci. Představovat budou sociální službu rehabilitace pro dospělé osoby s tělesným, mentálním a kombinovaným postižením a dále s chronickým duševním onemocněním. Využít sociální služby mohou i osoby po úraze nebo při takovém zhoršení zdravotního stavu, které jim výhledově brání postarat se o sebe dosud obvyklým způsobem.

K sobotnímu dopoledni nebude chybět ani kulturní program, který pravidelně začíná o půl deváté. Vystoupí hudební skupina DRUGA, která ve svých písních vypráví příběhy inspirované českými pověstmi a slovanskou mytologií. 

Sobotu oživí další sousedský Bleší trh, který se koná na dvoře kulturního domu ve spolupráci s KZM Města Roudnice n. L. Neváhejte a přijďte prodat věci, které je vám líto vyhodit. Na blešáku si najdou nového majitele. Začínáme v 8:00, prodávající mohou přicházet na dvorek kulturního domu už po 7:00 hodině, aby si pečlivě připravili své prodejní místo.

Napsáno už bylo vše. Parné i deštivé dny jsou za námi, sluníčko opět svítí, co víc si přát. Těšíme se a srdečně zveme všechny na sobotní farmářské trhy.

—————

Zpět