Pozvánka na Adventní farmářské trhy

02.12.2013 09:58

Občanské sdružení Trhni se zve tuto neděli 15. prosince od 10:00 do 16:00 na Husovo náměstí na Adventní farmářské trhy. Přijďte si pro vánoční atmosféru, ale i pro zdravé potraviny z regionu.

Co jsme pro vás připravili? Farmářský trh nabídne tradičně uzeninu, čerstvé ryby, mléčné výrobky, Mléko z farmy, Kozí farma Držovice, pečivo z Mšena u Mělníka, Kozomínský med, perníčky, bylinné směsi a čaje, mošty, sušené ovoce, nakládaná zelenina a speciality. Počasí zimu ani trochu nepřipomíná, protože ještě nemrzne, přijedou i manželé Škodovi se zeleninou, brambory, cibule, zelí aj. Na trhu najdete i stánek s hlívou ústřičnou a houbami.

Farmářský trh jsme v adventním čase obohatili o stánky s keramikou, květinovými a vánočními vazbami, jmelí, svícny, najdete zde i svíčky, ručně vyráběná mýdla, šité dekorace, vitráže, skleněné svícny, drobnou keramiku a ozdoby na stromeček, šperky a rukodělné výrobky. Jsme rádi, že i v Roudnici n. L. jsou šikovní a řemeslně zruční tvůrci. Na náměstí tak najdete Zahradnictví a květinářství Eden, Podřipskou manufakturu, keramiku D. Halasové. Lesní školka Vědomice bude na počátku Husova náměstí prodávat vánoční stromky. Občerstvení najdete na stánku Cukrárny a kavárny Dortletka, kde můžete ochutnat a zakoupit i vánoční cukroví a teplé nápoje, kávu na zahřátí. Novinkou na trhu bude prodej letošního mladého vína a svařáku pana Podrábského z jeho vlastního Vinařství Podrábský. Italský gurmán nabídne speciality od farmářů z Itálie jako jsou sýry, olivy, marmelády a sicilské pomazánky. Uzenáři budou grilovat klobásy, jitrnice a jelítka.

Kulturní program a vystoupení roudnických dětí najdete na sále Kulturního domu už od 10:00 hodin. Přímo na trhu si od 10:30 můžete poslechnout flašinetáře pana Roháče, který zahraje na adventní vánoční notu.

 

Všechny srdečně zveme a těšíme se na vás.

—————

Zpět