Přinášíme vám nový čtenářský seriál – Dobrý farmář v Roudnických novinách číslo: Květen/2014

02.05.2014 09:54

V současné době připravujeme pro čtenáře Roudnických novin reportáže z farem, sadů a polí. Zemědělce, pěstitele, výrobce a farmáře, které znáte z Roudnických farmářských trhů, budete mít možnost poznat o něco blíže. V každém čísle vám představíme jednoho z nich.

Nazujeme gumáky a vyrazíme za nimi přímo do polí s fotoaparátem a diktafonem. Nahlédneme jim pod pokličku a přineseme vám zprostředkovaně jejich osobní příběh. Již nyní jezdíme po našem kraji a navštěvujeme první z nich. V červnovém čísle najdete rozhovor s panem Kocourkem, který pečuje o 4 ha sadů u Roudnice n. L. a na našem farmářském trhu prodává v sezóně višně, jablka, broskve a švestky.

Důvod našich návštěv na farmách je prostý - připravujeme tzv. certifikaci farmářů. Co to znamená? Chceme posílit věrohodnost farmářských trhů, abyste nám věřili, že za prodávanou zeleninou, ovocem a dalšími produkty, je skutečně ten, kdo je také vypěstoval anebo vyrobil. Jsme totiž zakládajícími členy Asociace farmářských tržišť ČR a naším hlavním principem je důsledný výběr prodejců, kvalita a tuzemský původ potravin. Výsledkem certifikace je, že stánek takto prověřeného a spolehlivého prodejce bude  označen tabulkou: "Prověřeno - Dobrý farmář".Jednotlivé příběhy najdete rovněž na webových stránkách Roudnických farmářských trhů. Budou trvale sloužit k identifikaci a původu prodávaného zboží na farmářském trhu. Věříme, že náš seriál vás zaujme, ale také pomůže podpořit malé a střední zemědělce v jejich nelehké, ale houževnaté činnosti. 

—————

Zpět