První Roudnické farmářské trhy již v sobotu 19. dubna

09.04.2014 09:50

Spolek Trhni se, o.s. srdečně zve širokou veřejnost na zahájení letošní - již třetí sezóny Roudnických farmářských trhů na Husově náměstí.

Začínáme v sobotu 19. dubna v 8 hodin. Těšit se můžete na své oblíbené farmáře a jejich osvědčené produkty z regionu. Na jaře nesmí chybět sazenice a sadba a proto balkónové květiny, skalničky, trvalky, letničky, bylinky i první zelené vitamíny přiveze paní Kubištová z Hoštky, jarní cibulku, ředkvičky a zeleninu pan Svačina z Kozel a Škodovi z Libotenic, jablka a mošty Sadařův mošt z Českého středohoří, koření, houby i bylinné čaje Zdislava, perníčky z Dubí.

Nebudou chybět ani oblíbené mléčné výrobky z Kozí farmy Držovice, se svým pojízdným vozem přijede Mléko z farmy, v nabídce budou také ovčí sýry i čerstvé máslo, kvalitní česká uzenina a samozřejmě živé ryby od pana Holaje z Kostomlat pod Řípem.

Novinkou na trhu bude stánek rodinného vinařství Jana Podrábského, který se svým Svatovavřineckým 2012 získal zlatou medaili na letošních Vinařských Litoměřicích a stříbrný diplom v mezinárodní soutěži VINO FEST Vršac 2014.

Doprovodný kulturní program začíná již v 8 hodin, vystoupí duo Vivasong a heligonkáři na lidovou notu. V 9:00 zahraje pražská skupina Heřman Švihák a v závěru se představí žáci ZUŠ pod vedením Marka Johnstona se skupinou AMBIAM. Tento úvodní kulturní program můžeme nabídnout díky finanční podpoře MAS Podřipsko, kde jsme uspěli s podaným projektem v rámci tréninkové výzvy na podporu kulturního a společenského života v rámci dotace z Programu rozvoje venkova. Získali jsme tak 15 000 Kč, z nichž budeme financovat účinkování hudebních skupin a další doprovodný program na třech farmářských trzích v dubnu a květnu.

Na první farmářský trh přijede dráteník, který předvede své řemeslo a pro děti otevře drátenickou dílničku, kde si budou moci zdarma pod jeho vedením vyrobit drátovanou maličkost.

V letošním roce opět navazujeme na úspěšnou spolupráci s Klubem KECKA a Centrem MATÝSEK. Na farmářských trzích je letos najdete vždy první trhy v měsíci. Představí svou činnost a připraví aktivity pro děti v dětském koutku. Tímto bychom rádi oslovili další neziskové organizace v Roudnici n. L., kterým nabízíme zdarma stánek a místo k prezentaci.

Co nám ještě chybí? Potřebujeme na farmářské trhy do dětského koutku dva velké dřevěné špalky na zatloukání hřebíků. Děti si kladívka a hřebíky velmi oblíbili. Předem děkujeme. Zájemci o brigádu stavění stánků, kontaktujte nás – potřebné informace naleznete na našich webových stránkách: www.roudnicketrhy.cz.

Ještě jednou vás zveme, přijďte si těsně před Velikonocemi dobře a zdravě nakoupit, pobavit se a setkat se s přáteli. Těšíme se na Vás!

—————

Zpět