Roudnice se těší na sobotní adventní trhy

04.12.2012 15:56

 

Na sobotu 8. prosince pro vás připravilo Město Roudnice nad Labem a občanské sdružení Trhni se, o.s.  sváteční Adventní trhy. Konat se budou v celém prostoru Husova náměstí od 10:00 do 16:00 hodin. Přijďte si vychutnat adventní atmosféru a vánoční náladu.

 

Kulturní program začíná v 10 hodin před kulturním domem Říp, tak jak jste zvyklí z Roudnických farmářských trhů. A co uvidíte a uslyšíte? Tady je program:

 

10:00  Mateřská škola Písnička

10:30  Mateřská škola Pohádka

11:00  Mateřská škola Pastelka

12:00  Fojtův komorní sbor

12:30  ZUŠ Roudnice n. L. – AMBIAM soubor irských a skotských písní

13:00  Vivasong – Víťa Vávra, harmonika a vozembouch

13:30  ZUŠ Roudnice n. L. - Žesťový soubor

 

A mimo živého vystoupení budou znít náměstím koledy, které vás budou lákat k ochutnání  spousty dobrot, které k adventním trhům neodmyslitelně patří. Bude připraveno voňavé občerstvení ve Staročeské kuchyni paní Marušky, osvědčené a oblíbené TATADOBROTY i s grilováním jako na Svatomartinských slavnostech, trdelník, perníčky, sladké i slané pečivo. Pepa Říha přiveze maďarské speciality, klobásy, zelí a nakládanou zeleninu. Kozí farma Držovice nabídne zrající sýry a České vinařství Chrámce ten nejlepší svařáček, ale zahřát se můžete i teplou medovinou.

Na štědrovečerním stole nesmí samozřejmě chybět ryba – živého kapra nebo pstruha z kádí si koupíte přímo od pana Holaje z Kostomlat pod Řípem. Vánoční stromky bude prodávat Velkoškolka z Vědomic a k dostání bude i jmelí, vánoční dekorace na stůl, věnce a květinové vazby.

Na blížící se Vánoce navnadí vánoční ozdoby, dekorační předměty, keramika, paličkované šperky, kované výrobky, vyřezávané a dřevěné výrobky nejen do kuchyně. Občanské sdružení Náš domov paní Jiřiny Šustrové z Bechlína bude mít na stánku vizovické pečivo, předměty ze slámy i habánskou keramiku.

Blízké můžete překvapit i potěšit originálním vánočním dárkem právě z adventního trhu. Ať už vyberete přírodní kosmetiku, textilní hračky, bytové dekorace nebo podobně řemeslně zpracované výrobky určitě dělají radost, protože jsou vyrobené s láskou a českýma rukama.

Město Roudnice nad Labem pozvalo na adventní trhy také partnerské město z německého města Dessau Rosslau. Na trhu budou prezentovat své město, nabízet sladkou štolu a další typické německé vánoční pochoutky.

 

Před námi je druhý adventní víkend, přijďte sobotu strávit na Adventním trhu v Roudnici nad Labem. Jste všichni srdečně zváni a těšíme se na vás!

A pro dobrovolníky, kteří nám přijdou pomoci v sobotu v 8 hodin před KZM stavět stánky, máme za odměnu připraven svařáček na zahřátí! 

 

—————

Zpět