Roudnici nejvíc chutná tatíček

05.05.2012 10:11

Příchod léta a sklizeň čerstvého ovoce i zeleniny přidává farmářským trhům na jejich oblíbenosti. Napomáhá tomu také kulturní a doprovodný program. Bez něj si většina návštěvníků trhy už ani nedovede představit. Vystoupení žáků ZUŠ a hudba přímo na ulici příjemně trhy doplňují. Na své si přijdou i děti. V červnu si vyzkoušeli zatloukání hřebíků, pravidelně mohou využít rozmístěné stolečky výtvarného koutku, kde je vždy připraven program, aby si maminky mohly v klidu nakoupit. O náplň se starají i neziskové organizace z Roudnice n. L., které tak prezentují svou činnost.

Co v Roudnici nejvíc chutná? Přeci tatíček! Uzeniny a masné výrobky pana Tatíčka. Od rána u jejich stánku stojí fronta a spokojení labužníci se rádi vracejí. Čerstvé ryby pana Holaje z Kostomlat p. Ř. přitahují nejen nakupující, kteří si přišli pro pstruha nebo kapra, ale především děti. Ty jsou fascinovány živými rybami, na které si mohou sáhnout, ale prožívají i jejich smrt. Pro děti z města je to velký zážitek.

„Každý trh se snažíme přinášet nové produkty a trhy zpestřit i kulturně. V červnu to byly pařené sýry a sýrové speciality, mléčná farma Selský dvůr, luštěninové těstoviny. Rychle přibývá sezónní čerstvé ovoce a zelenina. Zahrála nám heligonka a vozembouch z Vivasongu z Vrbice a představujeme i řemesla,“ řekla Jarka Michalcová.

Jak jsou spokojení zemědělci a prodávající? Zeptali jsme se u stánku Severofruktu:“V Roudnici se nám moc líbí. Zákazníci se k nám rádi vracejí. Na stánku jim nabízíme i ochutnávky našich přírodních šťáv. Jsme velmi spokojení i co se týče tržby, která je větší než na farmářském trhu v Litoměřicích.“

Farmářské trhy mají příznivý ekonomický dopad i pro drobné podnikatele na Husově náměstí, kteří se plynuje zapojili do sobotního dopoledne. Na trhu ochutnáte sýry z farem z Itálie, Řecka a Francie z prodejny řeckých specialit Culinaria Maria. Náměstí romanticky dokresluje krámek s květinami Marek, keramika D. Halasové a další.

Kalendář s termíny trhů a aktuální informace k programu farmářských trhů najdete na www.roudnicketrhy.cz Těšíme se na vás.

—————

Zpět