Sobotní farmářské trhy letos už naposledy, ale s vůní grilovaných jitrnic

29.10.2014 18:28

Sezóna Roudnických farmářských trhů utekla jak voda. Spolek Trhni se zve širokou veřejnost tuto v sobotu 1. listopadu od 9:00 do 12:00 na Husovo náměstí. V letošním roce máte poslední možnost zdravě si nakoupit české produkty a čerstvé výpěstky z Podřipska a okolí. Rozloučení s letošní úspěšnou sezónou bude vskutku chutné, voňavé, oku i jazýčku lahodící.

Na sobotní dopoledne jsme pro návštěvníky farmářských trhů připravili několik novinek. Vinařství Podrábský vás zahřeje svařákem z červeného vína vlastní výroby. Manželé Zábranovi z Kadaně si pro vás připravili grilované jitrnice, klobásy a krkovici, které jsou z české výroby podkrušnohorských Jatek Jirkov. Opečou vám dle chuti co hrdlo ráčí, přidají kyselé zelí, pálivou papriku a čerstvý chléb. Novinkou jsou zeleninové hořčice paní Fojtíkové, které najdete hned vedle stánku s oblíbenými výrobky z rakytníku.

Po dvou výpadcích, kdy nám bez udání důvodu a řádné omluvy přestal jezdit řezník s uzeninou z Loun, vám nyní nabídne své kvalitní uzenářské výrobky firma Kohout a synové z Veltrus. Pan Kohout pokračuje v dlouholeté rodinné tradici rostlinné a živočišné výroby. Hospodaří na 250 ha půdy kde pěstuje převážně obiloviny, ze kterých vyrábí krmné směsi pro svá prasata a hovězí dobytek. Na pastvinách chová ovce a kozy, vše přirozeným způsobem s výběhy i přirozenou plemenitbou. Maso zpracovává ve vlastních provozech výroby. Na farmářském trhu můžete zakoupit hlavně uzenářské výrobky. Připravil si pro vás i menší grilování.

Pokud jste ještě nestihli nakoupit květinové dekorace, věnce, řezané květiny a chryzantémy na dušičkový víkend, na farmářském trhu můžete vše napravit. Široký výběr najdete hned na několika stáncích.

Tradičně na farmářský trh se zeleninou přijedou manželé Škodovi z Libotenic, Svačinovi z Kozlů u Tišic, Pacákovi z Českých Kopist, s jablky Ovocnářství Ploskovice a pan Kocourek z Roudnice n. L. Nakoupit můžete lokální české produkty: mošty Sadařův mošt, výrobky z rakytníku, pečivo z pekárna Mšeno u Mělníka, Kozomínský med, sušené ovoce, houby, hlívu ústřičnou a žampiony, celozrnnou mouku a výrobky z pohanky, odrůdové džemy p. Kvasničky, pečivo sladké i slané, valašské frgále, Dubské perníčky, bylinné směsi na čaje, koření, květiny, suché vazby a dekorace z česneku, cibule a další. Nesmí chybět čerstvé ryby z rybářství p. Holaje z Kostomlat pod Řípem, sýry, a mléčné výrobky z Kozí farmy Držovice, pojízdná mlékárna Mléko z farmy rodinné farmy Němcovi z Radonic.

Prostor na farmářském trhu věnujeme zdarma i neziskovým organizacím. V dětském koutku najdete aktivity pro děti, Centrum MATÝSEK a Klub KECKA.

V kulturním programu od 9:00 již potřetí letos vystoupí vámi oblíbení Aulen Orfeus z Odolené vody.

Přijďte si dobře a zdravě nakoupit, pobavit se a setkat se s přáteli. Vezměte sebou celou rodinu i příbuzné, před svátečním obědem přijďte příjemně strávit sobotní dopoledne, než vyrazíte odpolední procházkou rozsvítit dušičkové svíčky vašim nejbližším. Těšíme se na Vás.

Aktuální informace o účasti farmářů a novinky sledujte na našem facebooku https://www.facebook.com/roudnickefarmarsketrhy nebo webu www.roudnicketrhy.cz

 

—————

Zpět